Sosyal Girişimciliği Bir Adım Öteye Taşıyoruz: “Non-Profit”

non-profitBenVarım.com Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarının önemli bir ihtiyacı olan bireysel bağışları sosyal medya sayesinde artırma modelini ilk geliştiren internet platformu olarak, Türkiye’de öncü bir rol üstlenmiştir. Projenin toplumsal gelişime ve yardımseverliğe katkısı nedeniyle, önemli bir sosyal girişimcilik projesi yürüttüğümüzü çevremize gururla anlatıyoruz.

BenVarım’a gönüllü olarak verdiğimiz yaklaşık bir senelik emek, aldığımız onlarca pozitif geri bildirim ve yetişemediğimiz düzinelerce gönüllü talebi sonucunda, projemizi ülke çapına genişletmek için 2012’de önemli adımlar atmaya karar verdik.

2012’deki ilk büyük adımımız olarak, aşağıdaki duyurumuzu sizlerle gururla paylaşıyoruz. Türkiye’de nadir rastlanan bir duyuru olduğu için, çevrenizle paylaşmanızı rica ediyoruz.

Sosyal girişimciliği bir adım daha ileri taşıyarak, STK’lara yönelik gelir modelimizi kar amacı gütmeyecek halde düzenliyoruz:

BenVarım, vakıf ile derneklerden tahsil edeceği servis ücretiyle elde edeceği karı, hissedarlarına herhangi bir kar payı ödemesi yapmaksınızın, yine BenVarım kullanıcısı olan vakıf ile derneklere, şeffaf bir ortamda bağış olarak geri ödeyecektir.

Yani vakıf ile derneklerin BenVarım’a ödeyeceği tüm ücretler daha kaliteli bir müşteri servisi, daha yüksek bir teknolojik altyapı, daha fazla tanıtım ve daha fazla bağış olarak vakıf ile derneklere geri dönecektir.

BenVarım’ın kurucu ekibi olarak, aldığımız bu kararın sonuna kadar arkasında duracağız. Bu sözün arkasında dururken, bir yandan da BenVarım’ın ekonomik değerini ve sosyal katkısını artıracak farklı gelir modelleri geliştirmeye ve Türkiye’de sosyal girişimciliğe öncülük yapmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla,

BenVarım Kurucu Ekibi

(Levent, Onuralp, Yiğit, Gerçek  – 20 Ocak 2012)

kar amacı gütmeyen Ben Varım

Not: Ekibimize gönüllü olarak destek vermek için gonullu@benvarim.com adresine “Ben varım” başlıklı bir eposta yollayabilirsiniz. Bize verebileceğiniz en büyük destek, yukarıdaki duyuruyu çevrenize iletmek ve daha fazla Benvarım kullanıcısı yaratılmasına katkıda bulunmak şeklinde olacaktır.