Kimlerin Bağış Yapmasını İstemeliyim?

Kimden bağış istenirBenvarim.com’da açılan sayfaların başarıya ulaşmasının sırrı ısrarla bağış istemeye devam etmek. Bu nedenle iletişimde olduğunuz tanıdıklarınıza email, sosyal ağlar, telefon ve hatta yüzyüze en az üç defa hatırlatmanızda fayda var. Kimi zaman unutuyorlar, kimi zaman ise “nasolsa daha vakit var, birkaç gün sonra bağış yaparım” diyerek farkında olmadan erteliyorlar.

Bu konuda ısrarcı olmanız önemli olduğu kadar, kimlere ısrar etmeniz gerektiği konusunda da dikkatli olmanız gerekiyor. İstatistikler, sağduyumuzu destekliyor. Bağış sayfası oluşturduğunuzda, bu konuda en hassas olan ve ilk destekleyenler genelde aile ve en yakın arkadaşlar oluyor. Maddi duruma göre anne, bana, ağabey, abla, kardeşler her zaman kredi kartını veya parasını ilk çıkaran oluyor. Bununla beraber çoğu zaman “kankalarınız”, yakın dostlarınız, sizin tek bir isteğinizle bağış yapacaktır. Eğer yapmamışlarsa gözlerinden kaçmıştır veya sizden ısrar bekliyorlar demektir.

Beraber takıldığınız arkadaşlarınız, komşularınız ve özellikle profosyonel iş arkadaşlarınız da bağış yapılması konusunda size ilk destek verecekler arasında.

Facebook ve Twitter gibi sosyal ağları kullanın, gerekirse toplu emailler atmaya devam edin. Çünkü bu yakın çevrenizle beraber, aslında yakın olduğunu düşünmediğiniz kişilerin de size destek vermesini sağlayacaktır. Sosyal ağlardan bağış sayfanızı paylaşmanın bir diğer güzel yanı da, bu güzel sosyal faaliyetinize sessiz destekçiler buluyor olmanız. Onlar bağış yapmasalar da, bilin ki sizi takdir ediyorlar.

Paylaşmaya devam edin…

Yukarıdaki imajdaki çemberde belirtilen maddeleri aşağıda tekrarlıyoruz.

  1. Aile, akraba ve yakın arkadaşlar
  2. Genel arkadaş çevreniz ve komşular
  3. İş arkadaşları ve şirketiniz
  4. Tanıdıklar, arkadaşların arkadaşları
  5. Sosyal ağlarınız (Facebook, Twitter)

Bu yazıya ek olarak;