Düğün Hediyesi İstemediler, Bağış Yapılmasını Sağladılar

27 Temmuz 2011

Bundan yaklaşık üç ay önce yayına giren, internet bağış portali Benvarim.com’u kullanan çift, düğün hediyesi yerine, yakınlarının Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağış yapılmasını talep ederek, gençlerimizin burs ihtiyaçlarının karşılanmasına aracı oldular.

23 Haziran’da İstanbul’da yapılan düğünle evlenen, Melis ile Gerçek Karakuş çifti, internet bağış portali Benvarim.com üzerinde sayfa düzenleyerek, yakınlarının Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağış yapmalarını sağladılar. Benvarim.com ‘da oluşturdukları sayfa ile ziyaretçilerin zahmetsizce kredi kartlarını kullanarak Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin düzenlediği “Bir Işık da Siz Yakın” projesine bağış yapmalarını sağladılar.

Yaklaşık 40 günde, 200’den fazla ziyaretçinin görüntülediği sayfa üzerinden, 13 farklı bağışçı farklı miktarlarda bağış yaparak toplam 1535 TL bağış toplanmasını sağladı. Türkiye’de ilk kez bir düğünün davetlilerinin internet üzerinden bir kuruma bağış yapılmasını sağlayan Melis ile Gerçek çifti, bu girişimlerinden mutlu olduklarını ve gelecekte kendileri gibi birçok çiftin Benvarim.com benzeri internet platformlarını kullanarak sosyal yardım faaliyetlerine katılacağını umduklarını belirttiler.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Aysel Çelikel, Benvarim.com yöneticileriyle yaptığı toplantıda, internet üzerinden sosyal medyanın kullanılmasıyla yapılan bağışların dünyada gelişen bir faaliyet olduğunu ve bu sayede daha fazla sayıda gönüllünün aktif olarak sivil toplum projelerine katkı sağlayabileceklerini umduklarını açıkladı.

Sayfayı görüntülemek için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.