BenVarım Muhammed Yunus’a Sunum Yaptı

Levent Baş, jüri üyelerinden Calvin Chu ile sunumunun üzerinden geçerkenBenVarım ekibini olarak 20-21 Şubat tarihlerinde Singapur’da düzenlenen, bölgesel çapta önemli bir sosyal girişimcilik etkinliği sayılan Grameen Creative Lab@NUS Social Business Bootcamp‘e katılma fırsatı bulduk.

BenVarım ekibi Levent Baş ve Gülizar Hacıyakupoğlu ikilisiyle bu konferans ve iş fikri yarışmasına katıldı. İki güne yayılmış etkinliğin sonunda aralarında sosyal girişimcilik ve mikrofinans konseptinin kurucusu sayılan Prof. Muhammed Yunus’un da olduğu jüri üyelerine BenVarım projesi ve vizyonunu sunma şansı yakaladık.

Jüri üyeleri arasında, Prof. Muhammed Yunus’la beraber, Grameen Creative Labs direktörü Hanz Reitz, NUS (Singapur Universitesi) Girişimcilik Bölüm Başkanı Prof. Wong Poh Kam ve Singapur ile Güneydoğu Asya’da yerleşik yatırımcı ve danışmanların da bulunduğu 11 üye vardı. Facebook sayfamıza koyduğumuz fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz>.

BenVarım ekibi sunumunda özellikle şu üç noktada durdu:
  • “Bağışçı + Sivil Toplum Kuruluşu + Şirket” üçgenini tamamlamak,
  • İnternette oyun dinamiği yaratarak kullanıcıları ve şirketleri teşvik etmek,
  • Türkiye’de başlayıp, diğer ülkelere de uygulanabilecek bir sosyal girişim modeli oluşturmak.

Aldığımız geri bildirimler, BenVarım projesinin, dünyanın çeşitli yerlerindeki benzerlerine kıyasla, şirketlerin kurumsal sosyal sorumluluk bütçelelerini dahil etme hedefinde olduğu için farklılıklar taşıdığı ve bu nedenle başarılı olma potansiyeli taşıdığı yönündeydi. BenVarım’ın kurmaya çalıştığı modelin, Türkiye dışına taşınması için, öncelikle Türk halkı tarafından başarıyla benimsenmiş olması gerekiyor. Bunu başarmak için uzun bir yolumuz olduğunun bilincindeyiz ve sizlerin desteğine ihtiyacımız var.

Bize destek olmak için tek yapmanız gereken, BenVarım’ı henüz tanımayan bir arkadaşınıza BenVarım’ı anlatmak.

Her hafta, bir kişi… Benvarim.com

Muhammed Yunus ve jüri üyeleri
Levent Baş jüri üyelerine sunumunu yaparken
Gülizar etkinlik tanıtımı için BenVarım'ı kameralar karşısında tanıtıyor