BenVarım Açık Radyo’da

Benvarım Platformu’nun Proje Direktörü Levent Baş, 29 Şubat 2012 Çarşamba günü, Açık Radyo‘da Sn. Hülya Denizalp’in “Toplumsal Dönüşüm için Sosyal Girişimcilik” programında konuk idi. Programa Singapur’dan telefon bağlantısı ile katılan Levent, Benvarım’ın Türkiye’de öncülüğünü yaptığı sosyal girişimcilik üzerine görüşlerini ve BenVarım projesiyle ilgili gelişmeleri dinleyicilerle paylaştı.

Benvarım Platformu’nun kuruluşu, bugünü ve hedeflerinden bahseden Levent, Benvarım’ın amacının daha iyi bir dünya yaratabilmek olduğunu ve bunun için Türkiye’de şeffaf ve güvenilir  bir bağış platformu ortaya koymak istediklerini ifade ederken, Benvarım’ın hedefinin yeni nesil bir bağışçılık  anlayışını (“Fundraising 3.0″) Türkiye’ye kazandırmak oldugunu dile getirdi.

Benvarım’ın kültürümüzün önemli bir parçası olan “imece usülü destekleme” ve “tanıdıklar arası yardımlaşma”  kültürünün bir parçası olduğunu vurgulayan Levent, vakıf ve derneklere sağlanan faydanın yalnızca kaynak yaratma ile sınırlı olmadığını; Benvarım‘ın aynı zamanda sosyal medyada yeni bir alan yaratarak sivil toplum kuruluşlarının daha önce ulaşamadıkları alanlara ulaşmalarını sağladığını Açık Radyo dinleyicilerine aktardı.

Levent, Benvarım’ın yakında yalnızca bireysel bağışları değil, aynı zamanda kurumsal sosyal sorumluluk bütçelerini de sektöre daha etkin biçimde kazandırarak, sivil toplum kuruluşları için farklı bir gelir kaynağı oluşturmayı arzuladıklarını sözlerine ekledi.

25 dakikalık programın tekrarını buradan dinleyebilirsiniz.