ABD’de Yaşayan Gençler Hem Cumhuriyet Bayramı’nı Kutladılar, Hem Bağış Yaptılar

30 Ekim 2011

ABD’nin San Francisco şehrinde yaşayan üç Türk genci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın yurtdışında da çoşkuyla kutlanmasına katkıda bulunmak üzere San Francisco ve civarında yaşayan Türk vatandaşlarını bir araya getirerek Cumhuriyet Bayramı Pikniği düzenlediler. Yaklaşık 60 vatandaşımızın katıldığı piknik sayesinde Benvarim.com isimli bağış platformu ile Türkiye’de ihtiyaç sahibi iki çocuğun yıllık eğitim masrafları karşılandı.

San Francisco’da profosyonel olarak çalışan üç Türk genci, Yiğit Boyar, Gerçek Karakuş ve Levent Baş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın yaşadıkları şehirde çoşkuyla kutlanması için Facebook üzerinden, San Francisco ve civarında yaşayan yaklaşık 300 kişiyi davet ederek Cumhuriyet Bayramı Pikniği düzenlediler. San Francisco’nun Golden Gate Park bölgesinde, yaklaşık 60 katılımcı ile gerçekleşen kutlamada, vatandaşlarımız hem Cumhuriyet Bayramı’nı yurtdışında beraber kutlamanın çoşkusunu tattılar, hem de Türk usülü mangal eşliğinde piknik keyfini yaşadılar.

Yiğit Boyar, Gerçek Karakuş ve Levent Baş, düzenledikleri pikniğin topluma faydalı bir organizasyon haline gelmesi için ilginç bir girişimde bulunarak, piknik katılımcılarının bir Türk vakfına bağış yapmasını sağladılar. Benvarim.com isimli internet bağış platformunu kuran üç Türk genci, piknik katılımcılarını yurtdışında bulunan bir Türk vakfı olan Turkish Educational Foundation’a bağış yapmaya teşvik ederek, Türkiye’de ilkokul çağındaki ihtiyaç sahibi iki çocuğun senelik eğitim masraflarını karşılayabilecekleri kadar bağış toplanmasını sağladılar.

Benvarim.com’da toplanan bağışları tam zamanlı ve şeffaf olarak bu bağlantı aracılığıyla takip edebilirsiniz.