8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart, Dünya Kadınlar Günü. Bunu biliyoruz. Peki ya bugünün nerden geldiğini? Cevabını hemen verelim: 1857 yılında New York’lu dokuma işçisi kadınların daha insanca bir yaşam isteyerek, eşitsizliklere ve ayrımcılığa karşı sürdürdüğü mücadele ile başlayan süreçte 8 Mart, tüm dünya kadınlarının kutladığı uluslararası bir güne dönüştü. Yani 8 Mart, kadın haklarının kazanılmasında nerelerden başlandığını ve bugünlere nasıl gelindiğinin hatırlanması için özel bir gün.

Belki anneniz, belki eşiniz veya sevgiliniz ya da en sevdiğiniz arkadaşınız, öğretmeniniz, teyzeniz, halanız… Siz hayatınızdaki en önemli kadına sevildiğini nasıl söyleyeceksiniz? Bir giysi alarak mı?  Küpe veya kolye mi seçtiniz yoksa? Ya da bir kitap belki… Bu sene daha büyük düşünün ve onu, onun değer verdiği bir şey yaparak mutlu edin: Onun adına desteklediği bir kurum için bağış kampanyası başlatın.

Eğitime gönül veren biriyse TEGV,  çocuklara düşkünse Unicef Türkiye, sosyal sorumluluğa önem veriyorsa TOG, organik ve sağlıklı beslenmeye titizse Buğday Derneği katkılarınızı bekliyor. Haydi şimdi BenVarim.com üzerinden bağış sayfanızı oluşturarak başlayın. Gelen bağışlar dünyanın kullandığı %100 güvenli ödeme sistemi PayPal aracılığı ile güvenli ve hızlı bir şekilde vakfın/derneğin kasasına gitsin. Yemeği tuzunu her zaman hanımlar koyacak değil ya, bu sefer de çorbada sizin tuzunuz olsun!

Şimdi tek yapmanız gereken bu şanslı hanımı bağış sayfasından haberdar etmek. Hoş bir notla mesela?

Gönüllü ol, bağış sayfanı yarat